Tinkama vaikų burnos higiena ir dantų priežiūra padeda mažiesiems išvengti dantų ėduonies ir kitų dantų problemų. Vaikų dantų priežiūrai ir teisingų įpročių formavimui nuo pat pirmųjų dantukų turėtų būti skiriama pakankamai dėmesio.
Vaikų dantis reikia pradėti prižiūrėti, kai tik jie prasikala. Iš pradžių galite naudoti švarios vatos gabalėlį, sudrėkintą šiltu virintu vandeniu, vėliau – specialų kūdikiams skirtą šepetėlį, kurį tėvai užsimauna ant piršto. Vidutiniškai iki septynerių ar aštuonerių metų, kol vaikas nemoka rašyti rašytinių raidžių, dantis turi valyti tėvai, nes iki to laiko vaikas dar negali atlikti tikslių judesių ir kokybiškai išsivalyti dantukų. Jei vaikui yra padidėjusi ėduonies rizika, tėveliai padėti išsivalyti dantis turėtų ir vyresniam vaikui. Kai vaikas įgunda teisingai valytis dantis jau galima duoti minkštą dantų šepetėlį ir leisti pačiam valytis dantis. Dantis valyti reikia 2 kartus per dieną, ryte ir vakare. Rekomenduojama naudoti vaikišką dantų pastą su fluoru, kuris didina dantų emalio atsparumą ir padeda dantukus išlaikyti sveikus. Taip pat, nereiktų pamiršti, jog labai didelę įtaką vaikų dantukų būklei daro ir vaiko mityba.
Kas yra silantai ir kam jie naudojami?
Silantai – tai dantų ėduonies profilaktikai skirta priemonė, neleidžianti bakterijoms ir angliavandeniams ardyti danties emalio.
Dantis švariai išvalomas ir užliejamas apsaugine medžiaga, kuri turi dvejopą poveikį: neleidžia į danties kramtomąjį paviršių patekti maisto likučiams, minkštoms apnašoms ir, savo sudėtyje turėdama fluoro ir jį nuolat išskirdama į dantį, stiprina danties emalį.
Dantis dengti silantais galima vaikams nuo 5-6 metų, išdygus pirmajam nuolatiniam dantukui iki 15 metų, kol sąkandis pilnai pasikeičia į nuolatinį.
Silantas neturi surišimo sistemos, todėl jis pamažu nusivalgo. Dažniausiai jis išsilaiko apie 2 metus. Esant poreikiui, silantą galima pakeisti, tačiau efektyviausia ir rekomenduojama tai daryti vos išdygus nuolatiniams dantims, nes tik išdygę dantys būna silpnai mineralizuoti ir apsauga jiems būtina.
Kaip išsaugoti sveikus vaiko dantis?
Pieninius dantis gydyti yra būtina ir tai reikia daryti nelaukiant, kol juos pradės skaudėti. Pieninio danties ėduonis gali tapti ne tik skausmo ar tinimo priežastimi, bet viršūniniai pūliniai susidarantys ant pieninio danties šaknų, gali pažeisti nuolatinio danties užuomazgą, dėl to ypač svarbu dantis gydyti laiku.
Labai svarbus vaidmuo einant pas gydytoją odontologą tenka tėvams. Vaikui būtina paaiškinti, kokia svarbi yra burnos ertmės priežiūra, profilaktinis patikrinimas ir gydymas. Jokiu būdu negalima vaiko gąsdinti dantų gydytoju, apsilankymo pas jį įvardinti kaip bausmės ar vaikui girdint kalbėti, kaip baisu pas odontologą ir kaip jūs patys bijote.
Šiais laikais gydymas yra neskausmingas, todėl jis tikrai nesukels mažyliui blogų emocijų ir nepaliks nemalonių prisiminimų. Vaikų dantys gydomi atsižvelgiant į psichologinį vaiko pasiruošimą odontologiniam gydymui. Didelis dėmesys skiriamas vaikams bijantiems dantų gydymo. Patyrę specialistai, turintys specifinių žinių bei bendravimo su vaikais įgūdžių, įvairių metodikų dėka sugeba įveikti didžiosios dalies vaikų baimę, išsklaidyti jų nerimą ir pasiekti bendradarbiavimo susitarimą, bendraujant su vaiku, pasakojant, kas bus daroma toliau.
Kaip išsaugoti sveikus vaiko dantis?
- Valykite dantukus savo vaikui iki septynerių – aštuonerių metų.
- Naudokite vaikišką dantų pastą su fluoru ir minkštą dantų šepetėlį.
- Laikykitės tinkamos mitybos rėžimo (pratinkite vaiką prie sveikų užkandžių).
- Reguliariai lankytis pas odontologą.
Oksdenta klinikoje paslaugas galite įsigyti ypač geromis GENERAL FINANCING BANKO MEDLIZINGO sąlygomis. Skaityti plačiau.