Kas yra endodontinis gydymas ir kaip jis atliekamas? - OksDenta - Odontologijos Klinika Kaune

Kas yra endodontinis gydymas ir kaip jis atliekamas?

Kas yra endodontinis gydymas ir kaip jis atliekamas?

Kanalų gydymas mikroskopu reikalingas, kai:

  • pradėto endodontinio gydymo metu kilo komplikacijų – kanalas buvo užblokuotas, perforuotas, lūžo instrumentas ir kt.;
  • kanalai buvo gydyti anksčiau ir dantį skauda, dantenose yra pūlinukas, arba rentgeno nuotraukoje matomas židinys;
  • dantį planuojama protezuoti ir rentgeno nuotraukoje matomi anksčiau nekokybiškai gydyti kanalai;
  • dantį skauda, kariesas yra pasiekęs danties viduje esančius minkštuosius audinius (nervą) ir padarius rentgeno nuotrauką matoma, kad kanalai yra sudėtingi – siauri, lenkti, kalcifikuoti ar kt.;
  • dantį planuojama protezuoti, o dantyje yra pralaidus ar iškritęs laikinas užpildas, yra įtarimas, kad bakterijos iš burnos pasiekė seniau plombuotus kanalus.

Endodontinis gydymas yra atliekamas vieno ar kelių vizitų metu. Gydymo trukmė priklauso nuo kanalų skaičiaus (viename dantyje gali būti 1-4 kanalai) ir situacijos sudėtingumo. Padarius rentgeno nuotrauką, pradinės situacijos įvertinimui ir diagnozės nustatymui, gydomas dantis yra nuskausminamas (jeigu reikalinga) ir izoliuojamas nuo burnos ertmės.

Nemokama konsultacija

Endodontinis gydymas susideda iš trijų pagrindinių etapų:

  1. kanalo praėjimo iki šaknies viršūnės. Tai vienas sudėtingiausių etapų, nes kanalai dažnai būna labai siauri (0,06 – 0,10 mm skersmens), kalcifikuoti. Jeigu kanalai jau buvo gydyti anksčiau, jų viduje gali būti cemento, senos plombinės medžiagos, nulūžusių instrumentų, trukdančių kanalą praeiti iki galo. Mūsų klinikoje tokių siaurų kanalų gydymui ir anksčiau gydytų kanalų pergydymui naudojamas mikroskopas, ultragarsas ir kiti modernūs instrumentai ir prietaisai.
  2.  kanalo valymo. Šio etapo metu kanalai išplatinami, išvalant kanale likusius nešvarumus, senas plombines medžiagas. Kanaluose yra daug atsišakojimų, kurių metaliniai instrumentai negali pasiekti, todėl kanalai plaunami įvairiais dezinfekuojančiais tirpalais.
  3. kanalo plombavimo. Išplatinus kanalą, jis užpildomas. Kokybiškai užplombavus kanalą, jame nelieka vietos mikroorganizmams ir dantis yra paruoštas atstatymui plomba arba protezavimui vainikėliu. Iki to dantis atstatomas laikina plomba.

Oksdenta klinikoje paslaugas galite įsigyti ypač geromis GENERAL FINANCING BANKO MEDLIZINGO General Financing sąlygomis. Skaityti plačiau.

Registracija internetu