Ką pasirinkti: dantų tiesinimą breketais ar INVISALIGN kapomis? - OksDenta - Odontologijos Klinika Kaune

Ką pasirinkti: dantų tiesinimą breketais ar INVISALIGN kapomis?

Ką pasirinkti: dantų tiesinimą breketais ar INVISALIGN kapomis?

Dantys tiesinami dvejopai: išimamais arba fiksuotais ortodontiniais aparatais. Išimami aparatai – tai kapos, plokštelės, funkciniai aparatai. Gydymas išimamais aparatais taikomas lengvesnių atvejų gydymui. Sudėtingesniems atvejams gydyti naudojami fiksuoti ortodontiniai aparatai – breketai.

Ortodontinis gydymas INVISALIGN kapomis

Invisalign kapų sistema – tai dantų tiesinimo būdas be breketų! Invisalign gali išgydyti įvairias ortodontines problemas, tokias kaip kreivi, susigrūdę ar reti dantys.

Invisalign kapos – tai kapų rinkinys, kurių pagalba dantys po truputėlį juda iš anksto gydytojo ortodonto suplanuota kryptimi. Gydymas šiomis kapomis susideda iš permatomų, išimamų, tiesinančių kapų, kurios keičiamos kas dvi savaites į kitą kapų rinkinį. Kiekviena kapa gaminama individualiai Jūsų dantims. Keičiant kapas, dantys po truputėlį juda, kol jie išsitiesina iki galutinės padėties, numatytos gydytojo ortodonto. Šios tiesinančios kapos yra sunkiai pastebimos, o esant svarbiam susitikimui ar įvykiui, kapas galėsite bet kada trumpam nusiimti. Jos nuimamos valgant, valantis dantis, todėl palaikyti gerą burnos higieną yra labai paprasta.

Gydymas Invisalign kapomis yra ypatingas ir tuo, kad lyginant su gydymu breketais, paprastai nebūna skubių vizitų pas gydytoją ortodontą, kai tuo tarpu nulūžęs breketas ar durianti viela kelia nerimą ir diskomfortą pacientui. Šis dantų tiesinimo metodas taikomas gydant:

  • susigrūdusius dantis
  • “uždarant” tarpelius tarp dantų
  • gilų sukandimą: kai viršutiniai dantys per daug perdengia apatinius
  • kai dantis reikia stumt ne daugiau 4-5 mm

Nemokama konsultacija

Gydymas breketų sistema

Gydymas breketų sistema pradedamas išdygus nuolatiniams dantims, arba dantų kaitos laikotarpio pabaigoje. Breketų sistemą sudaro ant dantų paviršių fiksuojami breketai (kabės), ir prie jų tvirtinami ortodontiniai lankai. Kartu gali būti naudojamos elastinės gumos, fiksuoti funkciniai aparatai, gomuriniai ir liežuviniai lankai, mini implantai. Breketai yra sujungiami viela, kuri, įtempta iki reikiamo ilgio, verčia dantis pamažu judėti tam tikra kryptimi. Breketai yra nenuimami visą gydymo laiką, tol, kol nepasiekiamas norimas rezultatas (gydymas paprastai trunka nuo 1,5 iki 2,5 metų, priklausomai nuo individualios paciento situacijos).

Breketų rūšys:

Metalinai breketai – pati populiariausia breketų rūšis. Gydymas jais yra greitesnis, pigesnis, tačiau mažiau estetiškas.

Keramikiniai breketai – estetiškesni, mažiau pastebimi ant dantų, bet gydymas yra brangesnis.

Beligatūriniai breketai – ypatingi tuo, kad lankas juose tvirtinamas specialaus užrakto pagalba, mažiau prispaudžiamas prie breketo, sumažėja trintis. Taip pat gydymas vyksta greičiau, vizitai pas gydytoją retesni.

Oksdenta klinikoje paslaugas galite įsigyti ypač geromis GENERAL FINANCING BANKO MEDLIZINGO General Financing sąlygomis. Skaityti plačiau.

Registracija internetu