Endodontinis gydymas - OksDenta - Odontologijos Klinika Kaune

Endodontinis gydymas

Endodontinis gydymas

Endodontinis gydymas – tai dantų šaknų kanalų gydymas. Gydymas yra atliekamas vieno ar kelių vizitų metu. Gydymo trukmė priklauso nuo kanalų skaičiaus (viename dantyje gali būti 1-4 kanalai) ir situacijos sudėtingumo. Padarius rentgeno nuotrauką, pradinės situacijos įvertinimui ir diagnozės nustatymui, gydomas dantis yra nuskausminamas (jeigu reikalinga) ir izoliuojamas nuo burnos ertmės.

Simptomai, rodantys, jog reikia gydyti dantų šaknų kanalus:

  • ūmus, aštrus, priepuolinis skausmas, kuris gali plisti į ausį;
  • skausmas ypač sustiprėjantis kramtymo metu arba sukandant dantis;
  • skausmas dažniausiai pasireiškiantis vakarais ar naktį;
  • spalvą pakeitęs dantis;
  • nuolatinis, kartais maudžiantis ar plėšiantis, pulsuojantis skausmas.

Nemokama konsultacija

Kaip vyksta endodontinis gydymas?

  1. Kanalo praėjimas iki šaknies viršūnės. Tai vienas sudėtingiausių etapų, nes kanalai dažnai būna labai siauri (0,06 – 0,10 mm skersmens), kalcifikuoti. Jeigu kanalai jau buvo gydyti anksčiau, jų viduje gali būti cemento, senos plombinės medžiagos, nulūžusių instrumentų, trukdančių kanalą praeiti iki galo. Mūsų klinikoje tokių siaurų kanalų gydymui ir anksčiau gydytų kanalų pergydymui naudojamas mikroskopas, ultragarsas ir kiti modernūs instrumentai ir prietaisai.
  2. Kanalo valymas. Šio etapo metu kanalai išplatinami, išvalant kanale likusius nešvarumus, senas plombines medžiagas. Kanaluose yra daug atsišakojimų, kurių metaliniai instrumentai negali pasiekti, todėl kanalai plaunami įvairiais dezinfekuojančiais tirpalais.
  3. Kanalo plombavimas. Išplatinus kanalą, jis užpildomas. Kokybiškai užplombavus kanalą, jame nelieka vietos mikroorganizmams ir dantis yra paruoštas atstatymui plomba arba protezavimui vainikėliu. Iki to dantis atstatomas laikina plomba.

 

Kanalų gydymas mikroskopu reikalingas, kai:

  • pradėto endodontinio gydymo metu kilo komplikacijų – kanalas buvo užblokuotas, perforuotas, lūžo instrumentas ir kt.;
  • kanalai buvo gydyti anksčiau ir dantį skauda, dantenose yra pūlinukas, arba rentgeno nuotraukoje matomas židinys;
  • dantį planuojama protezuoti ir rentgeno nuotraukoje matomi anksčiau nekokybiškai gydyti kanalai;
  • dantį skauda, kariesas yra pasiekęs danties viduje esančius minkštuosius audinius (nervą) ir padarius rentgeno nuotrauką matoma, kad kanalai yra sudėtingi – siauri, lenkti, kalcifikuoti ar kt.;
  • dantį planuojama protezuoti, o dantyje yra pralaidus ar iškritęs laikinas užpildas, yra įtarimas, kad bakterijos iš burnos pasiekė seniau plombuotus kanalus.

 

Dėl laiku neišgydytų dantų šaknų kanalų, dantis gali būti pažeistas negrįžtamai ir jį gali tekti išrauti. Tokiu atveju, norint atstatyti prarastą dantį bei susigrąžinti visavertį kramtymą bei grožį, reikalinga implantacija arba gretimų dantų protezavimas.

Nemokama konsultacija

Oksdenta klinikoje paslaugas galite įsigyti ypač geromis GENERAL FINANCING BANKO MEDLIZINGO General Financing sąlygomis. Skaityti plačiau.

Registracija internetu