Dantų priežiūra nėštumo metu - OksDenta - Odontologijos Klinika Kaune

Dantų priežiūra nėštumo metu

Dantų priežiūra nėštumo metu

Ar tiesa jog dėl nėštumo genda dantys?

Liaudies patarlė, kad kiekvienas vaikas “pasiima” po vieną mamos dantį iš tikrųjų nėra visiškai teisinga.

Nėštumo metu gali tekti dažniau užsukti pas odontologą, bet ne todėl, kad kūdikis „pasiima” kalcį ar mamos dantis. Iš dantų jokios medžiagos nėštumo metu nedingsta. Dantys genda dėl daug paprastesnių priežasčių. Nėštumo metu dažniau užkandžiaujama, lepinamasi skanumynais, dėl to burnoje susidaro puiki terpė veistis bakterijoms, o jos sukelia ėduonį. Todėl po valgio rekomenduojama valytis dantis ar bent išskalauti burną drungnu vandeniu.

Nėštumo metu hormoniniai pokyčiai moters organizmui daro didelę įtaką. Ne išimtis dantys ir dantenos. Nėštumo metu dantenos gali tapti jautresnės ir dažniau formuotis dantenų uždegimas. Jei dantenos tampa jautrios, kraujuoja valantis dantis, tuomet reikėtų pasirodyti specialistui.

Daugelis moterų pirmajame nėštumo trimestre susiduria su rytiniu pykinimu. Dažnas vėmimas kenkia dantims, nes skrandyje esančios rūgštys graužia danties viršutinio emalio sluoksnį, dėl to dantys tampa gerokai jautresni ir gali pradėti gesti.

Svarbu nepamiršti, jog bakterijos, atakuojančios dantenas bei dantis, per kraujo sistemą gali nukeliauti iki vaisiaus ir sukelti komplikacijas ar netgi persileidimą bei priešlaikinį gimdymą. Dėl to odontologai primygtinai reikalauja nepamiršti tinkamai pasirūpinti savo burnos higiena.

Nemokama konsultacija

Gera dantų higiena yra ypač svarbi nėštumo metu. Norint išvengti apnašų susidarymo, dantys turi būti kruopščiai valomi du kartus per dieną. Valytis dantis rekomenduojama ryte po pusryčių ir po paskutinio valgymo vakare prieš miegą. Kai kurioms nėščiosioms dantų valymas sukelia nemalonių pojūčių, todėl jei valantis dantų šepetėliu, pajausite pykinimą, pabandykite naudoti minkštą dantų šepetėlį skirtą vaikams.

Norint išlaikyti sveikus dantis nėštumo metu, svarbu ne tik tinkamai juos prižiūrėti, tačiau ir tinkamai maitintis. Subalansuota mityba padeda išvengti problemų, susijusių su emalio pažeidimais ir taip sumažina ėduonies atsiradimo tikimybę. Be to, pilnavertė besilaukiančios mamos mityba turi didelę įtaką ir būsimo vaikelio dantukų sveikatai, kuri užtikrina gerą vaisiaus dantų užuomazgų susiformavimą, mineralizaciją. Besilaukiančiai mamai rekomenduojama valgyti kuo daugiau vaisių, daržovių, pieno produktų, žuvies, liesos mėsos, mažiau perdirbto, konservuoto maisto. Mityboje itin svarbūs vitaminai D, A, B, C, fosforas ir kalcis.

Būsimos mamos kartais pernelyg mėgsta saldumynus, o burnoje esančios bakterijos cukrų skaido ir išskiria danties paviršiuje rūgštis. Taip prasideda emalio tirpimas, atsiranda palankios sąlygos dantų ėduoniui vystytis. Dėl to, reiktų vengti saldžių produktų, o jų paskanavus, kruopščiai išsivalyti dantis.

Odontologai rekomenduoja:

  • Laikykitės tinkamos burnos higienos. Dantis kruopščiai valykite bent du kartus per dieną minkštu šepetėliu.
  • Pirmą kartą pas odontologą rekėtų apsilankyti pirmame nėštumo trimestre.
  • Dantis gydyti rekomenduojama iki nėštumo. Tačiau jei to padaryti nespėjote, saugiausia dantų gydymo procedūras atlikti 4-6 nėštumo mėnesiais.
  • Burnos rentgenogramą nėštumo metu rekomenduojama atlikti tik išskirtiniais atvejais
  • Rinkitės gerai subalansuotą maistą papildytą kalciu, kad su maistu būtų gaunama viskas, ko reikia sveikiems dantims išsaugoti.
  • Venkite saldžių maisto produktų.
  • Atsisakykite žalingų įpročių.

 

Maitinančioms moterims labai svarbi burnos higiena. Šiuo periodu vertėtų atkreipti dėmesį į mitybą, nes maitinančios moters organizmas pieno gamybai sunaudoja daug svarbių medžiagų. Rekomenduojama apsilankyti pas odontologą, jis atliks profesionalią burnos higieną, apžiūrės dantis ir, jei būtina, paskirs specialių priemonių (jautrumą mažinančių, atkuriančių kalcio kiekį dantyse ir pan.).

Nemokama konsultacija

Oksdenta klinikoje paslaugas galite įsigyti ypač geromis GENERAL FINANCING BANKO MEDLIZINGO General Financing sąlygomis. Skaityti plačiau.

Registracija internetu