Dantų implantacija. Procedūros eiga. - OksDenta - Odontologijos Klinika Kaune

Dantų implantacija. Procedūros eiga.

Dantų implantacija. Procedūros eiga.

Danties implantas – tai danties šaknies pakaitalas. Jis gaminamas iš ypač tvirtos, lengvos ir biologiškai su kaulu suderinamos medžiagos (titano, cirkonio ar jų lydinio) ir primena nedidelį varžtelį. Atstatinėjant prarastą dantį, “varžtelis” chirurginiu būdu įsukamas į žandikaulį, o prie jo tvirtinama dirbtinė danties karūnėlė.

Implantacija – tai pats pažangiausias būdas atstatyti tiek vieną, tiek ir kelis ar net visus prarastus dantis. Tokį gydymą viso pasaulio odontologai rekomenduoja dėl daugelio priežasčių:

  • Patikima procedūra – šiandien sriegiami implantai prigyja net 96-100 % atvejų ir nepriekaištingai tarnauja visą gyvenimą.
  • Neskausminga, nesudėtinga ir greita operacija – danties implantavimo procedūrai pakanka vietinio nuskausminimo, o pati operacija trunka vos 30-60 minučių.
  • Maksimalus estetinis rezultatas – šiuolaikiškai implantuotą dantį nuo tikrojo atskirti gali tik paciento šypseną įdėmiai apžiūrinėjantis jo gydytojas.

 

Kodėl prarastą dantį būtina atstatyti?

Praradus dantį ar kelis, būtina pasirūpinti kuo skubesniu jų atstatymu. Delsiant, organizme neišvengiamai prasidės nepageidaujami procesai:

  • Atsiradusio dantų tarpo link ims slinkti gretimi dantys. Dėl suprastėjusio sąkandžio pasidarys sunkiau kramtyti, tinkamai valytis dantis, taip pat gali prasidėti galvos skausmai. Atsiradęs tarpas ir dantų poslinkiai, be abejo, ims kenkti šypsenos grožiui.
  • Negaudamas įprasto krūvio, prarasto danties vietoje ims “tirpti” žandikaulis. Dėl to ilgainiui pasikeis veido forma, žmogus per anksti susens.

Nemokama konsultacija

Dantų implantavimo procedūros eiga:

1. Ištyrimas ir konsultacija

Gydyti dantų implantais galima visus suaugusius pacientus. Dantų implantacija viena iš patikimiausių gydymo metodikų medicinoje – gydymo sėkmės procentas siekia 96-100%.

Gydymo sėkmę įtakoja (tačiau ne apriboja) paciento burnos higiena, dantenų storis ir žandikaulio kaulo kiekis/kokybė, rūkymas, tokios ligos kaip diabetas ir osteoporozė, spindulinis gydymas, gydytojo patirtis ir pačio implanto kokybė.

Konsultacijos metu ištiriamas pacientas, padaroma rentgeno nuotrauka, suderinamas gydymo planas (etapiškumas, estetiniai lūkesčiai ir finansai), paskiriama implantacijos data.

 

2. Implantacijos procedūra

Dantų implantacija atliekama greitai – vienas implantas įsriegiamas vidutiniškai per 20-30 minučių. Dantų implantacija neskausminga, užtenka vietinės nejautros, nenaudojama narkozė. Po implantacijos gali būti skiriamas trumpas antibiotikų kursas, galimas nedidelis, trumpalaikis patinimas, nedidelis skausmas operuotoje vietoje.

 

Dažnai implantai gali būti įsriegti iškart po danties rovimo – tai vadinama vienmomente implantacija. Kai kada galima iškart uždėti ir laikiną karūnėlę. Šios operacijos galimybė priklauso ne nuo implanto, o nuo paciento individualios situacijos. Kiekvieną kartą gydytojas nustato, koks tokios metodikos tinkamumas ir galimos rizikos/privalumai. Vis dažniau operacijoms naudojamas papildomas chirurginis gidas (plastikinė plokštelė), kuri leidžia tiksliau suplanuoti implanto poziciją ir operaciją atlikti greičiau.

 

3. Gijimas ir laikinų vainikėlių nešiojimas ir/arba dantenų formavimas

Implantas prigyja per 4-12 savaičių, siūlai išimami po savaitės. Jei trūksta žandikaulio kaulo, atliekama kaulo priauginimo procedūra, kuri labai panaši į implantaciją – atliekama greitai, neskausmingai ir patikimai, labai dažnai ir tuo pačiu metu su implantacija. Kaulo priauginimo atveju gijimas trunka 6-9 mėnesius.

 

4. Naujo danties pritvirtinimas

Prigijus implantui atliekamas implano protezavimas vainikėliu. Priklausomai nuo pasirinktos gydymo metodikos pacientui gali būti pasiūlyta uždėti laikinus vainikėlius, arba laukti nuolatinių. Norint pagaminti vainikėlį reikia nuimti dantų atspaudą, atlikti pamatavimus, suformuoti dantenų profilį. Vainikėlį ant implantų pagamins dantų technikas. Priklausomai nuo pasirinktos medžiagos (plastikas, metalo keramika, stiklo keramika, cirkonio keramika) gamybos technologijos ir techniko patirties priklausys vainikėlio estetinis vaizdas, tarnavimo laikas ir kaina.

 

5. Reguliari priežiūra

Dantų implantai, kaip ir nuosavi dantys, reikalauja reguliarios priežiūros ir vizitų pas odontologą bei burnos higienistą.

Nemokama konsultacija

Oksdenta klinikoje paslaugas galite įsigyti ypač geromis GENERAL FINANCING BANKO MEDLIZINGO General Financing sąlygomis. Skaityti plačiau.

Registracija internetu